Ekologia

"Jeden mamy świat"

"Jeden mamy świat" - pod takim hasłem 13 września br. w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjne z ekologiem Panem Piotrem Cybułką. Myśl przewodnia 19 edycji akcji ekologicznej "Sprzątanie Świata" brzmi, jak wyliczanka : "Kocham, lubię , szanuję... nie śmiecę", dlatego informacje dotyczyły konieczności segregacji śmieci, sposobów postępowania z zużytymi odpadami. W trakcie występu przeprowadzono quiz wiedzy ekologicznej z nagrodami rzeczowymi. Każdy uczeń otrzymał ulotkę z podstawowymi informacjami o recyklingu i tekstami piosenek. Wspólne śpiewanie uatrakcyjniło spotkanie. Dzisiaj była zabawa, a jutro wyruszamy porządkować przydzielone tereny. (więcej fotek tutaj)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Robimy porządki!

Jak co roku ruszyliśmy sprzątać nasze miasto w ramach akcji ekologicznej "Sprzątanie świata". W tym roku sprzątaliśmy 14 września pod hasłem "Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę". Najmłodsi uczniowie robili porządki wokół naszej szkoły, a klasy IV-VI ruszyły porządkować ogródek jordanowski oraz skwer przed Urzędem Miasta. W pocie czoła wszyscy pracowali nad oczyszczeniem tych miejsc z porzuconych śmieci, czego efektem były worki wypełnione szkłem, plastikiem, papierem i puszkami.