nadanie imienia

Patron

Decyzją Rady Rodziców SP4 i Rady Pedagogicznej, po konsultacjach z całą społecznością szkolną, przy aprobacie środowiska podjęli decyzję, że Szkoła Podstawowa nr 4 w Raciborzu będzie nosić imię Stefana Pieczki.
W uroczystościach nadania imienia, udział wzięli przedstawiciele władz: oświatowych ze Śląskim Kuratorem Oświaty Marianem Drosio na czele, państwowych - poseł Henryk Siedlaczek i miejskich - prezydent miasta Mirosław Lenk, przewodniczący Rady Miasta Tadeusz Wojnar oraz kościelnych - ksiądz infułat Marian Żagan, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu ks. Krzysztof Matysek, wizytator ks. Jerzy Witeczek. Wśród gości był też brat księdza Stefana Pieczki - Alfred Pieczka wraz z rodziną.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą

Odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej

Podczas uroczystej akademii. Na zdjeciu od lewej: H. Siedlaczek- poseł na Sejm RP, M. Drosio- Śląski Kurator Oświaty, A. Bielica- Kuratorium Oświaty w Katowicach- Delegatura Rybnik

Na zdjęciu od lewej: St. Wizytator Marzena Suchińska- Majorek, St. Wizytator Halina Sitnikow,