Patron

W ostatni dzień przed bożonarodzeniową przerwą świąteczną obchodziliśmy, jak co roku Święto Szkoły. Tradycyjnie już rozpoczęliśmy od mszy św. w kościele p.w. świętego Jakuba w intencji uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły, podczas której modliliśmy się również za naszego patrona księdza prałata Stefana Pieczkę.

Ten, co go tam zawiózł i zostawił…

28 lutego 2011r. Szkołę Podstawową nr 4 odwiedził brat Marian Markiewicz, który był kierowcą kardynała Karola Wojtyły w czasie jego pobytów w Rzymie

Brat Marian podzielił się swoimi wspomnieniami z uczniami, nauczycielami oraz rodzicami uczniów, a swoją opowieść zilustrował licznymi zdjęciami. Spotkanie odbyło się w dwóch częściach – dla klas I-IIIi dla klas IV-VI wraz z rodzicami.

W drugiej części spotkania wzięli także udział krewni patrona naszej szkoły księdza Stefana Pieczki.

Uczestnicy chętnie wysłuchali ciekawych anegdot i wspomnień brata, który służył kardynałowi Wojtyle, a potem papieżowi Janowi Pawłowi II, między innymi jako kierowca czy kelner. Swoją, pełną humoru, opowieścią brat Markiewicz przybliżył uczniom postać Jana Pawła II.